Made by Lucian
Breaking News
Home / Fără categorie / Inscriere candidati declarati admisi 13.07.2020 – 17.07.2020 – între orele 9-12

Inscriere candidati declarati admisi 13.07.2020 – 17.07.2020 – între orele 9-12

Dosarul de înscriere a candidaţilor declaraţi admişi
În perioada 13 – 20 iulie 2020, absolvenţii depun/transmit, la unităţile şcolare la care au fost declaraţi admişi, dosarele de înscriere.
La depunerea dosarului de înscriere , cartea de identitate (dacă este cazul) și certificatul de naștere se depun în copie certificată în conformitate cu originalul de către angajatul unității de învățământ investit cu astfel de competențe.
Pentru realizarea unei planificări privind accesul persoanelor în unitatea de învățământ, în scopul depunerii dosarului de înscriere, părintele/reprezentantul legal trebuie să exprime intenția de depunere a dosarului, prin telefon sau e-mail, în prima zi prevăzută în calendar pentru această etapă. Depunerea dosarelor se poate realiza și prin poștă, cu confirmare de primire, sau prin e-mail, documente scanate.
În cazul transmiterii dosarelor prin mijloace electronice sau prin poștă, cartea de identitate și certificatul de naștere vor fi depuse în copie.
Candidaților care au transmis dosarele de înscriere prin poștă sau email li se va comunica telefonic sau prin e-mai, situația înscrierii. În cazul transmiterii dosarelor prin mijloace electronice sau prin poștă, candidații, părinții/reprezentanții legali ai acestora au obligația de a prezenta în format fizic, în original sau în copie certificată în conformitate cu originalul, documentele care au stat la baza înscrierii în învățământul liceal, în termen de maximum 2 săptămâni de la începerea cursurilor.
Prezentarea de înscrisuri false se pedepsește conform legii și atrage pierderea locului obținut prin fraudă.
Candidaţii care, în perioada menţionată mai sus, nu îşi depun dosarele de înscriere, se consideră retraşi, iar locurile corespunzătoare sunt declarate neocupate şi vor fi utilizate pentru rezolvarea cazurilor speciale de către comisia judeţeană de admitere.
Aceşti candidaţi vor fi repartizaţi de comisia de admitere judeţeană, pe locurile rămase libere, după rezolvarea cazurilor speciale.
Program înscriere: 13.07.2020 – 17.07.2020 – între orele 9-12
20.07.2020 – între orele 9-12

Check Also

Ordin_comun_ME_MS_3459_280_06.03.2021

Ordin_comun_ME_MS_3459_280_06.03.2021 Vizualizari 245

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Liceul Tehnologic ¨Nicolae Bălcescu¨ Flămânzi