Made by Lucian
Breaking News
Home / Bacalaureat / Perioada de desfasurare a examenului de bacalaureat 2014 – sesiune speciala

Perioada de desfasurare a examenului de bacalaureat 2014 – sesiune speciala

Referitor la perioada de desfăşurare a examenului de bacalaureat 2014 – sesiune specială
În conformitate cu prevederile Metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de bacalaureat 2011, valabilă și pentru anul 2014, Anexa 2 la OMECTS nr 4799/31.08.2010, art. 1 alin. (4) “MECTS organizează în fiecare an școlar o sesiune specială de bacalaureat, pentru elevii din clasele a XII-a/a XIII-a participanți la loturile olimpice și la competițiile sportive și artistice internaționale care se desfășoară în perioada sesiunii normale de bacalaureat. Calendarul sesiunii speciale se aprobă prin ordin al ministrului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.”
Pentru asigurarea participării elevilor din clasele a XII-a/a XIII-a la loturile naționale de pregătire pentru competițiile internaționale și la competițiile internaționale 2014, propunem spre aprobare organizarea unei sesiuni speciale de bacalaureat, în perioada 17 mai – 30 mai 2014.

Mai multe detalii…

Check Also

Invatamant profesional de 3 ani

Fisa de inscriere inv profesional de 3 ani OMEN 3136 Ordin – Grafic Certificare 2013-2014 ...

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Liceul Tehnologic ¨Nicolae Bălcescu¨ Flămânzi